Det händer mycket hos Infotiv just nu!

Nya affärer hos 15 olika kunder – och fler spännande uppdrag på väg in!

På Infotiv händer det mycket just nu. Under senaste tiden har vi fått 19 nya uppdrag hos 15 olika kunder. Det är en stor bredd av kunder och flera uppdrag kommer via rekommendationer, vilket vi förstås är extra glada för.

Samtidigt utvecklas våra intressebolag Netgroup Energy och Netgroup Engineering där flera nya större kundavtal tecknats. Behovet av att utveckla och digitalisera produkter och tjänster ökar igen hos kunderna.  

Allt är förstås konfidentiellt, men vi kan ändå säga att vi fått stora förtroenden från flera av Sveriges mest spännande företag.

Sammantaget är upplevelsen att det har lossnat lite på marknaden igen och detta är verkligen roligt att se.

Det är också inspirerande att följa hur vårt team här på Infotiv fortsätter att hitta nya möjligheter, bygga relationer och skapa värde för kunder inom många olika områden. Att bredda kundbasen och utveckla erbjudandet kräver både lyhördhet, kompetens och initiativkraft.

I och med att vårt fantastiska team verkligen levererar söker vi just nu fler nyfikna och skickliga medarbetare. I dagsläget har vi ungefär 12 lediga tjänster ute och vi hoppas förstås på att få många ansökningar och att få träffa många intresserade talanger som vill vara med på vår spännande resa. 

En vit vektorraket på orange bakgrund